מינכן וזלצבורג - יולי 2024 - מקום אחרון!

תמונת אווירה

 

אופרה ומוזיקה בבוואריה וזלצבורג

26 ביולי - 1 באוגוסט 2024

 

הדרכה כללית: רוני צפריר ומדריכים מקומיים 

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

הטיול מאורגן על ידי חברת קאמינוס

 

מובטח! מקום 1 אחרון!

 

 

הקרם דה לה קרם של בוואריה וזלצבורג בטיול שמשלב שניים מפסטיבלי האופרה והמוזיקה היוקרתיים בעולם. פסטיבל האופרה במינכן כולל ביצוע של האופרה "טוסקה" בכיכובו של יונס קאופמן. בפסטיבל זלצבורג נאזין לרסיטל בנגינתו של הפסנתרן איגור לויט וקונצרט התזמורת הפילהרמונית של וינה, ולסיום נהנה מהאופרטה "העטלף" מאת יוהן שטראוס. פסגות של ביצועים מוזיקליים בתכנית מגוונת עתירת מבצעים מהשורה הראשונה. כל אלה בתוספת סיורים בזלצבורג ומינכן בדגש על היסטוריה, טבע, אמנות וקולינריה.

 

על המדריכות

מרב ברק: מרצה בתחום האופרה במיטב הקתדראות, מובילה סיורי אופרה, בלט ומוזיקה באירופה, מנחה בתכנית החינוך של הפילהרמונית הישראלית ועורכת התוכן של  ARIA – אופרה בקולנוע.

 

רוני צפריר: מדריכה טיולי מוסיקה החל משנת 1983. בעלת ניסיון עתיר בתכנון, ניהול והדרכה של טיולי תרבות. מדריכה את פסטיבלי המוזיקה היוקרתיים, כמו פסטיבל זלצבורג, ברגנץ, ורביה, ורונה, ציריך, ברלין ועוד. בעברה כיהנה כמורה למוזיקה ומחנכת וכן כמנצחת על מקהלות ותזמורות ילדים. כיום מנהלת את מחלקת המוזיקה והאמנות בחברת קאמינוס תיירות.

 

 

תכנית הטיול: 

יום שישי, 26.7.24: תל אביב – מינכן – זלצבורג – גני מירבל והמצודה

בשעת בוקר מוקדמת ניפגש בשדה התעופה לטיסת אל על למינכן (המראה בשעה 6:00), לאחר הנחיתה נצא בדרכנו לזלצבורג. ביומנו הראשון בזלצבורג נתרשם מגני מירבל, נחצה את הגשר לעיר העתיקה ממנו נשקיף אל מבני העיר והכנסיות, נחצה את כיכרות העיר ונעלה בקרוניות למרומי מצודת הוהנזלצבורג (Hohensalzburg) - מצודת העיר המרשימה, שניצבת על גבעה וממנה נשקף נוף מרהיב לעיר ולאזור שסביבה.

בערב ניפגש לארוחת ערב משותפת במסעדת המלון.

 

שבת, 27.7.2024: זלצבורג, סיור מודרך בעיר ורסיטל

לאחר ארוחת הבוקר נתכנס להרצאה על תכנית הערב במסגרת פסטיבל זלצבורג. לאחר ההרצאה נצא לביקור במוזיאון מוצרט (Mozart Residence), בה גרה משפחת מוצרט  לאחר שובם ממסעם בווינה בשנת 1773. במוזיאון נראה אוסף כלי נגינה מתקופתו של מוצרט ונספר אודות מוצרט כילד פלא שנעשה למלחין המפורסם בעולם.

לאחר הביקור במוזיאון נטייל לעיר העתיקה ונערוך סיור מודרך בעיר העתיקה של זלצבורג, עיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. נכיר את כיכרות העיר וסמטאותיה, נבקר בכנסיית פטר ובכנסיה הפרנציסקנית, נראה את בית הקברות העתיק, כיכר הדום, כיכר מוצרט והרזידנס ונטייל ברחוב גטרייטה, בו ניצב בית הולדתו של וולפגנג אמדאוס מוצרט (ההדרכה באנגלית). לאחר הסיור יינתן זמן לארוחת צהריים עצמאית.

 נחזור למלוננו למנוחה.

 

בערב ניסע לאולם הפסטיבלים להאזין לרסיטל של הפסנתרן איגור לויט.

בתכנית:

JOHANN SEBASTIAN BACH

Chromatic Fantasia and Fugue in D minor BWV 903

JOHANNES BRAHMS

From Six Piano Pieces op. 118

LUDWIG VAN BEETHOVEN

Symphony No. 7 in A major op. 92
Version for piano by Franz Liszt

 

 

תחילת הרסיטל בשעה 21.00

 

 

יום ראשון 28.7.2024 - קונצרט התזמורת הפילהרמונית הווינאית וסיור בדום קוורטיר

לאחר ארוחת הבוקר נתכנס להרצאה על תכנית הבוקר במסגרת פסטיבל זלצבורג.

לאחר ההרצאה ניסע לאולם הפסטיבלים לקונצרט התזמורת הפילהרמונית של וינה בניצוחו של הרברט בלומשטט.

בתכנית:

JOHANNES BRAHMS

Schicksalslied (Song of Destiny) for choir and orchestra op. 54

 

FELIX MENDELSSOHN

Lobgesang (Hymn of Praise) op. 52 — A Symphony Cantata on Words of the Holy Bible)

 

תחילת הקונצרט בשעה 11.00 בבוקר

לאחר הקונצרט זמן לארוחת צהריים חופשית ובהמשך סיור מודרך בדום קוורטיר הנכלל בין אתרי המורשת העולמיים של אונסק"ו בו נלמד על עברה של העיר  (ההדרכה באנגלית). 

לאחר הסיור נהנה מערב חופשי בעיר.

 

 

יום שני, 29.7.2024: זלצבורג – הקניגזה - מינכן

הבוקר נעזוב את מלוננו בזלצבורג ונצא בדרכנו למינכן, נחצה את הגבול לגרמניה וניסע לקניגזה (Königssee - אגם המלכים). האגם הינו שמורת טבע, כשהרים נישאים מסביב, ומדרונותיו התלולים משווים לאגם צורת פיורד. נפליג בסירות חשמליות לאי סנט ברטולומאו, נהנה מטיול קצר באי, נטעם דגים מלוחים מתוצרת המקום נהנה מנוף האגם ונחזור לעיירה בהפלגה. זמן לארוחה קלה, אחריה נמשיך בנסיעה למלוננו במינכן. נגיע למלוננו בשעות אחר הצהריים.

ערב חופשי במינכן.

 

 

יום שלישי, 30.7.2024: מינכן – העיר העתיקה, האופרה "טוסקה"/פוצ'יני

הבוקר נתחיל בהרצאה על האופרה "טוסקה" לקראת מופע הערב בבית האופרה של מינכן. טוסקה היא אחת מגיבורות האופרה הגדולות בכל הזמנים. ביצירה ריאליסטית, פוליטית, מותחת ודרמתית עוסק פוצ'יני בעיר רומא של שנת 1800 הנאנקת תחת השלטון השסוע והאלים. זוהי ללא ספק פסגת הז'אנר הריאליסטי באופרה.

לאחר ההרצאה נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה של מינכן בהדרכת חיים איתן, מדריך ישראלי החי במינכן, ההדרכה בעברית.

נתחיל את הסיור בכיכר המרכזית של העיר העתיקה, כיכר מריה (Marienplatz) בימי הביניים הייתה זו כיכר השוק המרכזית של מינכן, ומעמדה כמרכז ההיסטורי של העיר לא השתנה עם השנים, הבניין המרשים שחולש על הכיכר הוא בית העירייה אשר בנייתו החלה ב-1867, והסתיימה רק כעבור 41 שנים, מול בית העירייה החדש נראה את כנסיית פטר הקדוש, נמשיך למרכז היהודי בכיכר יעקב, נטייל לכיכר האופרה ונראה את ארמון המלוכה, נסיים את סיורנו בכיכר האודיאון .Odeonsplatz

נותיר זמן לארוחת צהריים חופשת ונחזור למלוננו למנוחה.

 

בערב נצא אל בית האופרה הלאומי הבווארי לצפות באופרה "טוסקה" מאת פוצ'יני במסגרת פסטיבל האופרה של מינכן. אנדריאה בטיסטוני, מבכירי המנצחים של האופרה האיטלקית, אשר כבר בגיל 24 עמד על הפודיום של בית האופרה לה סקאלה (והיה למנצח הצעיר ביותר אי פעם שעשה זאת), ינצח על גלריית סולנים מהשורה הראשונה בעולם: אלאונורה בוראטו (סופרן, איטליה) בתפקיד טוסקה, יונאס קאופמן (טנור, גרמניה) בתפקיד קווראדוסי ולודוויג טזייר (בריטון, צרפת) בתפקיד הברון סקרפיה. 

תחילת המופע בשעה 19:00

השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית וגרמנית.

 

 

יום רביעי, 31.7.2024: מינכן – מוזיאון לאמנות האופרטה עטלף"/'. שטראוס

הבוקר נתחיל בהרצאה על האופרטה "העטלף" לקראת מופע הערב בבית האופרה של מינכן. חגיגה קלילה לסיום הטיול שלנו עם האופרטה האהובה והנצחית של מלך הואלס הוינאי.

לאחר ההרצאה נצא לסיור מודרך במוזיאון Alter Pinakothek בהדרכתו של חיים איתן.

המוזיאון ממוקם ב"מתחם האמנות" בעיר והינו מהמוזיאונים לאמנות הוותיקים בעולם. במוזיאון אחד האוספים הגדולים ביותר של "הציירים הגדולים" שפעלו באירופה לפני שנת 1800.

 

בערב נצא שוב אל בית האופרה הלאומי הבווארי, הפעם לצפות ב"העטלף" מאת יוהן שטראוס הבן, במסגרת פסטיבל האופרה של מינכן. אופרטה קלילה שמציגה הפקרות, תחמנות, שקרים ומזימות חייבת לקבל מענה של במאי נועז ופרוע כדי שייטיב לתאר את הפארסה והפרודיה. אין ספק שבארי קוסקי, שזכה לתואר "במאי השנה" בתחום האופרה לשנת 2023, הוא המושלם למשימה. בתפקיד רוזלינדה נזכה לשמוע את זמרת הסופרן המהוללת דיאנה דמראו (גרמניה), לצד זמרים/שחקנים וירטואוזים נוספים.

תחילת המופע בשעה 18:00

השירה (והדיאלוגים) בגרמנית. תרגום מוקרן לאנגלית וגרמנית.

 

 

יום חמישי, 1.8.2024: מינכן, סיור קולינרי – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נינוחה  נאחסן את חפצנו ויינתן זמן חופשי לקניות, לשיטוט במדרחוב או בפארק הסמוך. בשעת הצהריים נערוך סיור קולינרי בהדרכתה של ענבל הדר, ישראלית שחיה במינכן. הסיור ברובו מתנהל בשווקי האוכל של מינכן. שוק Viktualienmarkt  הססגוני והשוק האיטלקי Eataly. נטעם מהמגוון העשיר של המטבח הבווארי: נקניקיות, כרוב כבוש, מגוון בשרים מקומיים, תבשילים ולא נקפח את הצמחוניים שעמנו, נטעם בירה, שוקולד ומאפים. הסיור הינו כשעתיים וחצי במסגרתו נשמע על המטבח הבווארי ועל השוני במבשלות הבירות המקומיות.

 

אחרי הסיור נחזור למלוננו משם נצא לשדה התעופה לטיסת אל על חזרה ארצה.

הטיסה ממריאה בשעה 20.00  (נחיתה משוערת בשעה 00:40 אור ליום שישי 2.8.24).

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 3,990 יורו

תוספת לחדר יחיד: 610 יורו

 

 

המחיר כולל:

* 3 לילות במלון IMLAUER מלון 4 כוכבים בעיר החדשה ליד גני מירבל.

* 3 לילות במלוןNovotel  מלון 4 כוכבים במרכז מינכן.

* כלכלה: ארוחות בוקר וארוחת ערב אחת בערב הראשון של הטיול.

* סיורים מודרכים בזלצבורג ובמינכן.

*כרטיסים לארבעה מופעים על פי התכנית

*כניסות לאתרים על פי התכנית

*תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכנית הטיול

*מוניות בערים  בהתאם לצורך

  • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
  • מדריכות מצוות מדריכי קאמינוס

 

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות.
  • תוספת לאדם יחיד בחדר זוגי.
  • הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרות וכו'
  • דמי סבלות או הוצאות אישיות .
  • כל מה שלא כתוב בתוכנית ו"במחיר כולל".
  • תשר למדריכות הישראליות (מקובל לתת 6 € לאדם ליום טיול לנוסע/ת)

 לפרטים ולהזמנות:

רוני צפריר: 052-8635310   ronizafrir@barak.net.il