חינוך לאופרה ומוזיקה

תמונת אווירה

פרוייקטי חינוך לאופרה ומוזיקה קלאסית

 

במהלך השנים עסקתי בכמה פרוייקטים להנגשת המוזיקה הקלאסית והאופרה לילדים ובני נוער. המטרה היא תמיד להגיע אל הילדים דרך העולם התרבותי שלהם ולפתוח בפניהם עולמות מוזיקליים חדשים בדרך משעשעת, קלה ובגובה האזניים.

 

חינוך בתחום האופרה

במשך שנתיים ניהלתי את מחלקת החינוך של האופרה הישראלית והנחתי מפגשים רבים לילדים ובני נוער. 

המפגש המוביל: אופרה מהסרטים - מפגש עם אמנות האופרה באמצעות סרטי קולנוע פופולריים שיש בהם ציטוט של אופרה. 

אחרי שעזבתי את עבודתי כשכירה באופרה הישראלית ויצאתי לדרך עצמאית המשכתי להנחות מפגשים רבים בהשתתפות זמרי אופרה מקצועיים כחלק מתהליך ההכנה לצפייה באופרה בביצוע מלא.

 

 

חינוך למוזיקה קלאסית

זה למעלה מעשור אני מנחה בתכנית "מפתח" - תכנית החינוך של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. במסגרת זו אני עורכת מפגשים בבתי הספר, היסודיים והתיכוניים עם הרכבים של נגנים מהתזמורת. תכנית "מפתח" מאפשרת לתלמידים היכרות קרובה ונגישה לעולם המוזיקה הקלאסית ולנגנים הטובים בארץ, ומהטובים בעולם. זו מסגרת שמעניקה לנו המנחים השתלמויות רבות ומפגש יומיומי עם צמרת המוזיקאים הקלאסיים העולמית. 

 

במשך שנתיים ניהלתי את תכנית החינוך של התזמורת הסימפונית רמת גן. בשיתוף עם המנהל המוזיקלי של התזמורת הדר' אלכס וסרמן ערכתי והנחתי קונצרטים לילדי בתי הספר היסודיים של רמת גן, תוך עריכת השתלמות למורים למוזיקה בשיתוף המפקחת על לימודי המוזיקה במחוז מרכז. 

 

השתלמויות למורים

כמומחית בתחום האופרה הוזמנתי לערוך השתלמויות למורים למוזיקה במסגרת קרן קרב לחינוך.

כמו כן, אני עורכת בקביעות מפגשי העשרה בתחומי האופרה והמוזיקה הקלאסית לאנשי חינוך מגוונים, מכל רחבי הארץ. הן מורים וגננות לגיל הרך והן מורים בחט"ב ותיכונים. פעילות זו מתקיימת באמצעות עמותת המורים - הסתדרות המורים.