וינה - אפריל 2022 - Sold Out!

תמונת אווירה

 

קלאסיקה וינאית - אביב של אופרה ואמנות 

וינה, 20 – 25 באפריל 2022

 

פסגות הבל קנטו האיטלקי והאופרה הגרמנית

 סיורים בעיר בדגש על אופרה, מוזיקה, היסטוריה ואמנות

 

הקבוצה מלאה - אין אפשרות להירשם

 

הטיול מאורגן על ידי חברת "קאמינוס" - הופכים חלום לתיירות

ארגון ואופרציה - רוני צפריר

 

בצוות ההדרכה:

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

הדרכה כללית ואמנות: ריטה אנדרייבסקי

 

 

וינה, היתה מאז ומתמיד עיר של מוזיקה ואמנות. עירם של מוצרט, בטהובן, היידן, שטראוס, קלימט, שילה ועוד. בטיול זה שילבנו סיורים בעיר ובמוזיאונים המובילים, בארמונות ובאתרים ההיסטוריים והרבה הקשרים למוזיקה ואמנות כפי שרק וינה האלגנטית יכולה לספק.

 

בתכנית המוזיקלית ארבע אופרות בביצוע אמנים מהשורה הראשונה. במרכז התכנית שתי אופרות בל קנטו מבית היוצר של דוניצטי, "דון פסקואלה", הקומית ו"לוצ'יה די למרמור" הטרגית. על שתי האופרות ינצח אוולינו פידו האיטלקי, מהמנצחים המובילים כיום בסגנון זה. בנוסף, נהנה משני ביצועים נוספים ליצירות אופרה מופתיות; "טריסטן ואיזולדה" מאת ואגנר וכמובן שלא נפסח על מוצרט, מהמלחינים החשובים של וינה, ונצפה באופרה "נישואי פיגרו".

לפני כל מופע תתקיים הרצאת הכנה מקיפה. כמו כן, משתתפים יקבלו מיני תכנייה ובה תקציר העלילה.

 

על צוות ההדרכה:

מרב ברק: מרצה בתחום האופרה במיטב הקתדראות, מובילה סיורי אופרה, בלט ומוזיקה באירופה, מנחה בתכנית החינוך של הפילהרמונית הישראלית ומפיקה אופרה בשיתוף תזמורות מובילות.

 

ריטה אנדרייבסקי, ילידת ברית המועצות, חיה תקופה בישראל ודוברת עברית. מומחית לעיר וינה ומדריכה בה כבר 25 שנה. בהכשרתה הינה מורה בעלת תואר שני עם הסמכה בתחום ההיסטוריה והאמנות של אוסטריה. מדריכה סיורים בעברית, רוסית ואוקראינית.

 

 

 

תכנית הטיול:

 

20.4.22  - יום רביעי: תל אביב - וינה

ניפגש בשדה התעופה לטיסת Ryanair , הממריאה בשעה 12:10 ונוחתת בווינה בשעה  15:00.  לאחר הנחיתה נפגוש את המדריכה ריטה שתלווה אותנו בימי הטיול, בדרכנו לעיר נערוך סיור פנורמי להיכרות עם העיר ובנייניה המרכזיים. ניסע ברחוב הטבעת - הרינג של וינה נראה את בית האופרה, בניין העיריה, בנין הפרלמנט והמוזיאונים, נראה את אזור הדנובה ואת ארמון הבלוודר. בתום הסיור נגיע למלוננו, מלון אירופה הנמצא בלב המדרחוב המרכזי שבעיר העתיקה.

לאחר התארגנות בחדרים, נותיר זמן להכרות חופשית עם סביבת המלון. המלון נמצא במיקום נוח מאד וסביבו האטרקציות המרכזיות בעיר. נמליץ על טיול נינוח במדרחוב הסמוך אשר מהווה הציר המרכזי של העיר העתיקה, ובמרכזו הקתדרלה המרשימה, או על ביקור במוזיאון אלברטינה, הסמוך למלון, ובו יצירות החל מסגנון האימפרסיוניסטי ועד ימינו. בשעת ערב ניפגש שוב במלון ונצא לארוחת ערב משותפת באחת ממסעדות העיר.

 

 

21.4.22 - יום חמישי: בית מוצרט, הססציון, האופרה " נישואי פיגרו"

לאחר ארוחת הבוקר נצא רגלית אל המדרחוב של וינה, נצעד לכיוון הקתדרלה המרשימה ומשם נגיע אל האתר המוזיקלי הראשון של סיורנו, בית מוצרט. נסייר בבניין שבו מוצגים שונים, תמונות וחפצים המתייחסים ליצירתו, נלמד על תולדות חייו ובמיוחד על יצירותיו האחרונות שהולחנו בעיר, "נישואי פיגרו" ו"חליל הקסם".

מבית מוצרט נחלוף בדרכנו בסמוך לבית האופרה הממלכתית של וינה, משם נמשיך לגלריית הססציון, הבית של האמנות האלטרנטיבית שביטאה את היציאה מהאקדמיה. נתרשם ממבנה הגלריה הלבן בעל עיטורי הזהב ונרד אל הקומה התחתונה של הגלריה כדי לראות את יצירתו של גוסטב קלימט, "האפריז של בטהובן". מחווה זו של קלימט מבקשת לבטא את הערכתו לגדולתה של הסימפוניה התשיעית של בטהובן ובעיקר לפרק הכוראל החותם אותה.

נותיר זמן לשוטטות חופשית וארוחת צהרים עצמאית באזור שוק הנאשמרקט, אשר ממוקם מול גלריית הססציון. השוק מציע מסעדות לצד דוכני אוכל רחוב, שוק ירקות, פירות ודליקטסים שונים. לאחר הביקור בשוק נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות.

 

בערב נצא לאולם הפולקס אופרה (Volksoper) לצפות באופרה "נישואי פיגרו" מאת מוצרט.

יצירה זו, פרי שיתוף פעולה ראשון של לורנצו דה פונטה (ליברטו) ומוצרט, שהולחנה ממש על סף המהפכה הצרפתית, מותחת ביקורת חריפה ושנונה על מעמד האצולה. הבימוי של מרקו ארתורו מרלי מדגיש את יחסי הכוחות בין המעמדות בצורה נועזת, כשהיא מתובלת בהרבה הומור ואלמנטים קומיים.

 

המופע מתחיל בשעה 19:00. משך המופע כשלוש שעות וחצי.

השירה בגרמנית, תרגום מוקרן בגרמנית.

 

 

22.4.22 – שישי: ארמונות ויערות וינה, האופרה "טריסטן ואיזולדה"/ואגנר

לאחר ארוחת הבוקר, נרחיק מהרינג וניסע לטיול ארמונות וטבע, נראה את ארמון שנברון והגנים סביבו, נבקר בווילה הרמס (Hermes villa Museum) הנמצאת ביערות וינה, הווילה שעוצבה על ידי האדריכל הנודע קרל פון האסנאוואר מהווה מודל לבתים רומנטיים רבים וטירות מפוארות. הווילה נמצאת באיזור שמורת הטבע  לינזר טירגארטן (Lainzer Tiergarten) נבנתה למלכה אליזבת על ידי הקיסר פרנץ יוזף, הווילה זכתה לכינוי ארמון החלומות.

לאחר הסיור נחזור למלוננו.

אחר הצהריים נפגש להרצאה על האופרה "טריסטן ואיזולדה" מאת ריכרד וואגנר, אחריה נצא אל בית האופרה הממלכתי, לצפייה במופע.

"טריסטן ואיזולדה" היא אחת מיצירות הדגל של ואגנר. זו מצד אחד, אחת הפסגות של העידן הרומנטי ומצד שני זהו השער למוזיקה המודרנית. ביצוע עילי זה הינו בהשתתפות אמנים מהשורה הראשונה, בניצוחו של פיליפ ז'ורדן, מהמנצחים המובילים של תקופתנו והמנהל המוזיקלי של בית אופרה זה.

 

המופע מתחיל בשעה 17:00. משך המופע כחמש שעות כולל שתי הפסקות.

השירה בגרמנית, תרגום מוקרן לגרמנית, אנגלית.

 

 

23.4.22 - שבת: פסלי המוזיקאים והמוזיאון לאמנות, האופרה "דון פסקואלה"/דוניצטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון הרינג לסיור פסלי המוזיקאים, נראה את פסליהם של בטהובן שטראוס ומוצרט ומשם נמשיך לביקור במוזיאון לתולדות האמנות של וינה הנמצא במבנה עתיק בעל כיפה בולטת הבנוי בסגנון נאו-רנסנס. המוזיאון אוצר אוספים הכוללים יצירות אמנות ועתיקות מאירופה והמזרח הקרוב, מהעת העתיקה ועד המאה ה – 18.

לאחר הסיור נחזור למלוננו לארוחת צהרים עצמאית, מנוחה והתארגנות.

אחר הצהריים נתכנס להרצאת הכנה לקראת הצפייה באופרה "דון פסקואלה" מאת דוניצטי. לאחר ההרצאה נצא שוב אל בית האופרה הממלכתי על מנת לצפות במופע.

"דון פסקואלה" היא קומדיית בל קנטו מקסימה ומשעשעת. היא מהווה אתגר קולי לזמרים וירטואוזיים ומספקת למאזיניה עונג מוזיקלי – תיאטרלי קליל וצבעוני.

 

המופע מתחיל בשעה 19:30. משך המופע כשעתיים וחצי.

השירה באיטלקית. תרגום מוקרן לגרמנית, אנגלית.

 

 

 24.4.22 - ראשון: ארמון הופבורג ומוזיאון ליאופולד, האופרה "לוצ'יה די למרמור"/דוניצטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא להיכרות עם הרחובות המרכזיים וארמון הופבורג. נחלוף על פני כיכרות ארמון החורף בו התגוררו בני שושלת הופבורג נמשיך למוזיאון ליאופולד לאמנות הממוקם ברובע המוזיאונים בווינה. המוזיאון נוסד בשנת 2001 ומכיל את אחד האוספים הגדולים בעולם של אמנות אוסטרית מודרנית, במוזיאון למעלה מ-5,000 מוצגים מאוספיו של רודולף לאופולד בהם יצירות של אגון שילה, גוסטב קלימט, אוסקר קוקושקה וריכרד גרסטל.

לאחר הביקור במוזיאון יינתן זמן חופשי לארוחת צהריים ולמנוחה.

 

אחה"צ ניפגש להרצאה לקראת מופע הערב, האופרה האחרונה של טיולנו, "לוצ'יה די למרמור" מאת דוניצטי. לאחר ההרצאה נצא אל בית האופרה לצפות במופע.

"לוצ'יה די למרמור" מפורסמת בעיקר בזכות תמונת השגעון של לוצ'יה. זמרת הסופרן ליזט אורופזה כבר זכתה לשבחים רבים על ביצוע תפקיד זה, אשר הקנה לה מקום של כבוד לצידן של דיוות ידועות כמו אנה נטרבקו, נטלי דסיי וג'ואן סת'רלנד. בערב זה היא תופיע כשלצידה נבחרת של זמרים ידועי שם, בהם גאורג פטאן בתפקיד לורד אשטון.

 

המופע מתחיל בשעה 19:00. משך המופע כשלוש שעות ו15 דקות.

השירה באיטלקית. תרגום מוקרן לגרמנית, אנגלית.

 

 

25.4.22  - שני: וינה תל אביב

בבוקר האחרון לשהותנו בווינה, נוכל להשלים את ביקורנו בעיר בשעה מוקדמת ובאופן חופשי, או לאכול ארוחת בוקר בנחת. בערך בשעה 11:30 נצא מהמלון לשדה התעופה.

המראה מוינה בשעה 14:45 שעת הנחיתה המשוערת בישראל, 19:10.

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 2,890 יורו (כולל כרטיסים לארבע האופרות, ניתן לבחור פחות מופעים ולשלם פחות בהתאם).

תוספת לחדר יחיד: 380 יורו

 

 

המחיר כולל:

חמישה  לילות במלון  AUSTRIA TREND EUROPA WIEN

מלון ארבעה כוכבים במרכז וינה.

על בסיס לינה וארוחת בוקר וארוחת ערב אחת בערב הראשון.

כרטיסי טיסה בחברת Raynair/Wizzair.

כרטיסים לארבע אופרות, על פי הפירוט בתכנית, במקומות ישיבה טובים.

כניסות לאתרים על פי התכנית.

אוטובוס על פי התכנית.

תשר לנותני השירותים בחו"ל

הדרכת המוזיקה וליווי הקבוצה: מרב ברק

הדרכה כללית ואמנות: ריטה אנדרייבסקי (מדריכה מקומית, דוברת עברית)

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות

תוספת לאדם בחדר ליחיד

הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים.

כל מה שלא צוין *בתוכנית ו"במחיר כולל".

תשר למדריכה הישראלית

בדיקת קורונה בווינה לפני החזרה לישראל

בדיקת קורונה לפני הטיסה/עם הנחיתה

שימו לב למען הסר ספק: כל עלות של בדיקות קורונה, ככל שתדרשנה בעת הנסיעה, אינן כלולות במחיר הטיול.

 

 

לפרטים והזמנות:

ישיר לרוני צפריר:   נייד: 052-8635310   ronizafrir@barak.net.il

מרב ברק : 052-3557676 merav@opusfocus.co.il