פראג - פברואר 2022 - Sold out!

תמונת אווירה

 

שיר שחלמתי על פראג

אדריכלות, אמנות ואופרה בראשית האביב

23 – 27 בפברואר 2022

(הנחיתה בישראל בתאריך 28.2.22 בשעת בוקר מוקדמת)

 

הדרכת המוזיקה: מרב ברק

הדרכה כללית ואמנות: נטליה רוד

 

הטיול מאורגן על ידי חברת "קאמינוס" - הופכים חלום לתיירות

ארגון ואופרציה - רוני צפריר

 

היציאה מובטחת - הקבוצה מלאה

 

 

מדיניות ביטולים – סעיף קורונה:

במידה וממשלת ישראל מכריזה על נתב"ג כסגור או שהיעד הוגדר כיעד ברמת סיכון מירבית,

קרי אסורה הנסיעה אל היעד, ניתן יהיה לקבל החזר כספי מלא.

 

 

הסופר מילן קונדרה אמר כי פראג היא "העיר היפה ביותר בעולם", ואכן אי אפשר להתעלם מהקסם ומהעושר האדריכלי של פראג, רחובות העיר הם מוזיאון של 800 שנות היסטוריה מהתקופה הגותית דרך הבארוק ועד הסגנון הקוביסטי. פראג נחשבת למוקד של מוזיקה ובמיוחד אופרה עוד מימיו של מוצרט. מדי ערב מוצגים בפראג מופעי אופרה מגוונים בביצועים קלאסיים ועכשוויים. בסיור זה נהנה משלושה מופעי אופרה ממיטב הרפרטואר: "טורנדוט" ו"טוסקה" מאת פוצ'יני וכן "מקבת" מאת ורדי. 

לפני כל מופע תיערך הרצאת הכנה, להעצמת החוויה.

 

בצוות ההדרכה:

מרב ברק – מרצה בתחום האופרה במיטב הקתדראות, מובילה סיורי אופרה, בלט ומוזיקה באירופה, מנחה בתכנית החינוך של הפילהרמונית הישראלית ומפיקה אופרה בשיתוף תזמורות מובילות.

נטליה רוד – מדריכה ישראלית המתגוררת זה שנים רבות בעיר פראג ומכירה את העיר לעומקה ולרוחבה. בוגרת לימודי הוראה ואמנות באודסה, וכן בוגרת המדרשה לאמנות – בית ברל. בעלת ניסיון רב בהדרכת קבוצות בפראג בדגש על אדריכלות ואמנות.

 

 

תכנית הסיור:

 

23.2.22 – יום רביעי: תל אביב – פראג: גבעת הוישגראד וכיכר ואצלאב

בשעת בוקר מוקדמת ניפגש בנמל התעופה לטיסת ישראייר ישירה לפראג, לאחר הנחיתה נפגוש את נטליה רוד, המדריכה המקומית, שתלווה אותנו במשך ימי הסיור.

ביקורנו הראשון יהיה בגבעת הוישגראד, במקום בו לפי האגדה נוסדה פראג. נצפה על נופיה של העיר, נשמע את סיפורה של הנסיכה ליבושה ונלמד על המסורת הסלבית בתקופות השונות, נבקר בכנסיית פטר ופאבל ובבית הקברות העתיק בו קבורים גדולי האומה ובניהם גם המלחינים הנודעים דבוז'אק וסמטנה.

 

נרד מן הגבעה וניסע לשדרות ואצלאב, "השאנז אליזה" של פראג, שדרה רחבת ידיים בה בתים מסגנונות שונים, נכיר את כיכר ואצלאב שם ניצבת האנדרטה לנסיך ואצלאב, הנסיך רכוב על סוס וסביבו הפטרונים של בוהמיה, בסמוך נמצאת האנדרטה לקורבנות הקומוניזם ומצבתו של יאן פאלח שהצית עצמו בכיכר, נאזין לתהפוכות והאירועים שעברו על הכיכר.

בתום הסיור נגיע למלוננו להתארגנות בחדרים ומנוחה.

בשעת ערב נצא לארוחה משותפת.

 

 

24.2.22 – יום חמישי: ארט נובו, קוביזם והאופרה "טורנדוט"

 

נצא בבוקר אל בית הנציגים, נסייר באולמות הקונצרטים המרשימים הנקראים על שמם של המלחינים הלאומיים דבוז'ק וסמטנה, אולמות בהם מתקיים פסטיבל האביב הבינלאומי של פראג, נלמד על סגנון הארט נבו והארט דקו המיוצגים על ידי גדולי אמני צ'כיה ואדריכליה. נמשיך ונבקר בתערוכה החדשה במוזיאון מוחה המרשים, נלמד על חייו של האמן בצ'כיה ומחוצה לה ועל סגנונו המיוחד. 

 

נבקר במוזיאון הקוביזם ונתוודע לסגנון של האמנות שהתפתח במאה העשרים, סגנון שהתפתח לא רק בתמונות ופסלים אלא גם בכלים רהיטים ובגדים, המוזיאון ממוקם ליד מגדל השריפה.

 

לאחר הסיור נותיר זמן חופשי לארוחת צהריים עצמאית ומנוחה.

 

בשעת ערב נצא אל אולם התיאטרון הלאומי כדי לצפות באופרה "טורנדוט" מאת פוצ'יני. זוהי יצירה אדירת מימדים המספרת את סיפורה של הנסיכה הסינית האכזרית וכוללת מאפיינים מוזיקליים מן המזרח הרחוק, אשר משתלבים באופרה איטלקית מהגדולות והמרשימות שהולחנו בכל הזמנים.

הרצאת ההכנה למופע זה תישלח לנוסעים בפורמט מקוון כשבוע לפני היציאה מהארץ.

תחילת המופע בשעה 19:00

משך המופע כשעתיים ו25 דקות. השירה באיטלקית. תרגום מוקרן לצ'כית ואנגלית.

 

 

25.2.22 – יום שישי: מצודת פראג, האופרה "מקבת"

את הבוקר נתחיל בהרצאת הכנה לתכנית הערב.

לאחר ההרצאה ניסע למצודת פראג, הטירה העצומה מתנשאת על גבעה מעל הנהר והינה מקום מושבם של שליטי פראג, נבקר בחצרות הארמון בקתדרלת ויטוס הקדוש שבנייתה החלה במאה הארבע עשרה בידי קארל הרביעי. נתרשם מהקפלות הגותיות והויטראז'ים ונשמע את סיפורה רצוף התלאות של הטירה.

 

 

 

נמשיך ונבקר במוזיאון האמנות הקלאסית בו מוצגות עבודות מהמאות השש עשרה ועד השמונה עשרה, המוזיאון נמצא במבנה בסגנון הרנסנס, שהיה שייך למשפחת שוורצנברג, מעוצב בטכניקת הסגראפיטו. במוזיאון יצירות של אמנים מפורסמים מרחבי העולם; גויה, דירר, אל גרקו וכן יצירות של אמנים צ'כים ששרתו באמנותם את בית המלוכה.

לאחר הביקור, ניסע לגשר קארל נטייל על הגשר ונשמע את סיפורו וסיפור הפסלים הרבים שמעטרים אותו.

 

בערב נצא אל בית האופרה של פראג לצפות באופרה "מקבת" מאת ורדי, על פי מחזהו של שקספיר. יצירה זו מהווה אבן דרך משמעותית ביצירתו המוקדמת של המלחין וכוללת קטעי מקהלה מרהיבים ואריות בל קנטו מהמרשימות שהולחנו ברפרטואר האופראי.

תחילת המופע בשעה 19:00

משך המופע כשעתיים ו50 דקות. השירה באיטלקית. תרגום מוקרן לצ'כית ואנגלית.

 

 

26.2.22 שבת: המוזיאון לאמנות מודרנית, גלריה DOX והאופרה "טוסקה"

את הבוקר נתחיל בהרצאת הכנה לתכנית הערב.

 

אחריה ניסע לביקור מודרך במוזיאון לאמנות מודרנית המכיל יצירות החל מהמאה התשע עשרה ועד ימינו. נתרשם מציורים של האמנים האימפרסיוניסטים, הסוריאליסטים והקוביסטים, בהם רנואר, סזאן, קלימט, אגון שילה, מוחה, שאגאל, פיקאסו, ואן גוך ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. 

 

לאחר הביקור במוזיאון והפסקת קפה נמשיך לגלריה DOX הייחודית במבנה ובתערוכות העכשוויות שהיא מציגה. בגלריה תוצג תערוכה קבוצתית מיוחדת המתמקדת בדמות התינוק והילד באמנות הצ'כית בת זמננו.

 

 

בתום הסיור המודרך נותיר זמן חופשי לארוחת צהריים עצמאית ומנוחה.

 

בערב נצא שוב אל בית האופרה של פראג כדי לצפות באופרה "טוסקה" מאת פוצ'יני. יצירה זו מהווה את אחד משיאי האופרה הריאליסטית ועלילתה מתרחשת בעיר רומא. טוסקה הינה גיבורת אופרה נועזת ויוצאת דופן. אופרה זו מהווה את אחת מפסגות היצירה של פוצ'יני.

תחילת המופע בשעה 19:00

משך המופע שלוש שעות. השירה באיטלקית. תרגום מוקרן בצ'כית ובאנגלית.

 

 

 

27.2.22- יום ראשון: פראג – העיר העתיקה - תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה, ביקורנו הראשון יהיה במוזיאון סמטנה המלחין הלאומי של פראג הנמצא ליד גשר קארל. הבניין נבנה בסגנון ניאו רנסנס על ידי האדריכל הצ'כי אנטונין ויל, המוזיאון נוסד בשנת 1926 אך לאחרונה שופץ ומוצגת בו תערוכה אור קולית המתמקדת בחייו ויצירתו של סמטנה.

 

לאחר הביקור במוזיאון נטייל לעיר העתיקה, העיר שהיא מוזיאון של תקופות שונות באמנות ובאדריכלות. נבקר בבית העיריה העתיק, בנין המציג סגנונות שונים; המגדל הגותי, הקפלה מהמאה הארבע עשרה, השער הראשי בסגנון גותי, ובמאה החמש עשרה נבנתה תוספת בסגנון הרנסנס. נרד אל מרתפי הבניין, אל העיר הנסתרת, שם נשמע על ההיסטוריה של העיר העתיקה, נסיים את ביקורנו בבחינת המנגנון המופלא של השעון האסטרונומי.

 

לאחר סיום הסיור המודרך בשעות הצהרים, ינתן זמן חפשי לארוחת צהריים לקניות ולמעוניינים לביקור חופשי ברובע היהודי.

 

החדר במלון יעמוד לרשות הנוסעים עד השעה שמונה בערב, אז נצא לשדה התעופה לטיסת ישראייר הממריאה בשעה 23.45 ונוחתת בארץ בשעה 04.35 (בתאריך 28.2.22).

 

עדכון לתאריך 14.12.21: עקב שינוי הטיסה חזרה משעת הבוקר לטיסת לילה, אנו נבלה יום נוסף בפראג ללא עלות נוספת, אם יהיה שינוי נוסף בשעת הטיסה חזרה, נתאים את התכנית וניידע את הנוסעים.

 

 

עלות לאדם בחדר זוגי: 1,680 יורו (כולל כרטיסים לשלוש האופרות)

תוספת לחדר יחיד: 180 יורו

 

המחיר כולל :

ארבעה לילות במלון לאונרדו LEONRDO  מלון ארבעה כוכבים במרכז העיר העתיקה.

על בסיס לינה וארוחת בוקר וארוחת ערב אחת בערב הראשון.

כרטיסי טיסה בחברת ישראייר.

כרטיסים לשלושה מופעי האופרה הכלולים בתכנית במקומות ישיבה טובים.

כניסות לאתרים על פי התכנית.

אוטובוס על פי התכנית.

תשר לנותני השרותים בחו"ל

הדרכת המוזיקה וליווי הקבוצה: מרב ברק

הדרכה כללית ואמנות: נטליה רוד (מדריכה מקומית, דוברת עברית)

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות
תוספת לאדם בחדר ליחיד

הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות בהזמנה אישית, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים, מיני בר ושרות חדרים.

כל מה שלא צוין בתוכנית ו"במחיר כולל".

תשר למדריכה הישראלית

בדיקת קורונה בפראג לפני החזרה לישראל

בדיקת קורונה לפני הטיסה/עם הנחיתה

שימו לב למען הסר ספק: כל עלות של בדיקות קורונה, ככל שתדרשנה בעת הנסיעה, אינן כלולות במחיר הטיול.

 

 

לפרטים והרשמה:

 

ישיר לרוני צפריר:  09-8858838  נייד: 052-8635310   ronizafrir@barak.net.il

 

ישיר למרב ברק : 052-3557676 merav@opusfocus.co.il