איטליה - יולי 2018

תמונת אווירה

קיץ של כוכבים בצפון איטליה

 

אנדריאה בוצ'לי בקונצרט בטוסקנה

דניאל אורן מנצח על "אאידה" ו"טורנדוט" בפסטיבל הארנה בורונה

 

 

25 - 31 ביולי  2018

 

הדרכת המוזיקה : מרב ברק     הדרכה כללית: אריאל די קאסטרו

 

הטיול מאורגן על ידי חברת "סולו איטליה" - המומחים לארץ המגף!

 

 

 

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחווייה בלתי נשכחת של מראות וצלילים, בטיול מוזיקלי הטובל בטבע ונוף עוצרי נשימה בחבלי הארץ היפים של צפון איטליה ובחבל טוסקנה. ההדרכה המוזיקלית כוללת ביקור בוילה של המלחין ג'וזפה ורדי, ביקור בעיר בוני הכינורות – קרמונה והרצאות הכנה מקיפות לפני כל מופע. ארוחות משובחות, נופים כמו בגלויות (ומעט זמן לקניות:-)

 

עם "סולו איטליה", זו אופרה אחרת!

 

לקוחות כותבים על סיורים דומים באיטליה:

 

"מרב היקרה! תודה על שבוע קסום, מעשיר, מהנה ומיוחד!"
מנחם רביבי ממשתפי סמינר איטליה, מרץ 2016

 

 "מרב שלום, תודה ענקית על שבוע של אושר צרוף. ככל שנוקפות השעות מאז חזרנו תחושת העונג שחוינו רק מתגברת."
דוד וחמוטל ירון ממשתתפי סמינר איטליה, מרץ 2016

 

 "למרב, רצינו שוב להודות לך. לצפות באופרות לאחר הרצאותיך, זו חוויה אחרת. תודה!"

חיים ורותי שגב ממשתתפי סמינר איטליה, מרץ 2016 

 

"אני מבקש להביע את הערכתי ותודתי. הטיול היה מאורגן היטב, טעים, נעים לעין ולאוזן וגרם לי להנאה מאד גדולה. המקומות יפים, האופרות בביצוע מרשים, המסעדות ברמה טעימה מאד ואופינית לכל אזור באיטליה שהיינו בו. ההדרכה, הן הכללית והן הדרכת המוזיקה היו ברמה מעולה. תודה לסולו איטליה, למרב ברק ולאריאל די קאסטרו"
שמואל אלקון ממשתתפי סמינר אופרה בצפון איטליה, אוגוסט 2016

 

 

תכנית הטיול:

 

יום רביעי, 25.07.18 ת"א - מילאנו - ורונה

בשעת בוקר נמריא מנתב"ג למילאנו. לאחר הנחיתה נצא בדרכנו לורונה - עירם הרומנטית של רומיאו ויוליה. נצפה בארנה הרומית המפורסמת, נטייל בין כיכרות וסמטאות ציוריות בדרכנו לביתה של יוליה, נצפה על מרפסתה ועל פולחן הגרפיטי ופתקי האוהבים המקומי. זמן חופשי ליהנות משלל בתי הקפה, והחנויות האלגנטיות שבעיר. העברה למלון באזור. א. ערב.

 

יום חמישי , 26.07.18 - קרמונה - וילה ורדי (האופרה "טורנדוט")

את הבוקר נפתח בהרצאה בנושא  "טורנדוט".

בתום ההרצאה נצא לקרמונה - עירם של בוני הכינורות הנודעים מהמאה ה – 17. שם נתרשם מהקתדרלה הענקית והמרשימה ונבקר בסדנת בונה כינורות. ארוחת צהריים. נמשיך בטיולנו אל ביתו הכפרי האהוב של ורדי - וילה ורדי בכפר סנטה אגאתה. בשעות אחר הצהריים נשוב לבית המלון.

בערב נצא לאופרה הראשונה של טיולנו טורנדוט מאת ג'אקומו פוצ'יני, מהאופרות הגדולות והמרשימות ברפרטואר האופראי. זפירלי, הבמאי והמעצב ייקח אותנו עד סין הקיסרית, שם מתרחשת עלילת האופרה הזו ששופעת קטעי מקהלה מרהיבים ואריות נהדרות, בראשן האריה Nessun Dorma המפורסמת. המופע בשעה 21:00 (חזרה מאוחרת למלון).

 

 

יום שישי , 27.07.18 - בורגטו - מנטובה (האופרה "אאידה")

את הבוקר נפתח בהרצאה בנושא  "אאידה".

בתום ההרצאה ניסע לכפר הציורי בורגטו, אשר בנוי על שפת נהר המינצ'ו, נראה את גלגלי טחנות הקמח הסובבים בכוח המים, נשוטט באווירה כפרית שקטה לאורך הנהר בין הבתים הבודדים ולא נשכח את מנעולי האוהבים. נמשיך למנטובה העיר על האגם. נלמד על המישור הפורה שהיה בעבר ביצה, נכנס למרכז העיר לסיור בכיכר סורדלו המיוחדת על שלל בנייני הציבור שבה, נבקר בפאלאצו דוקאלה ארמונם של בני משפחת גונזגה – שליטי העיר, נמשיך לכיכר ברולטו בה נצפה בפסלו של וירגיליוס – יקיר העיר. ארוחת צהריים. אחר הצהריים נשוב למלון.

בערב נצא לאופרה השניה של טיולנו, "אאידה" מאת ורדי. אאידה היא מפסגות היצירה האופראית של ורדי האוצרת מאפיינים איטלקיים, צרפתיים ואוריינטליים. הפקה זו, שוב בבימויו של פרנקו זפירלי, היא הפקת הדגל של פסטיבל הארנה בורונה. (חזרה מאוחרת למלון).

 

 

 

יום שבת , 28.07.18 - בולוניה

הבוקר נצא דרומה לבולוניה בירת חבל אמיליה רומניה ובירת הגסטרונומיה של איטליה. אחרי הגעה נצא לסיור הכרות עם אתריה המרכזיים של העיר. נראה את הבזיליקה של סן פטרוניו, את פיאצה מג'ורה ופיאצה נטונו עם המזרקה היפה של הגאון ג'יאמבולוניה, נראה את פאלאצו קומונלה ופאלאצו דל פודסטה, ונהנה בסמטאות העיר הידועה במגדליה הנטויים. נטייל במרכז העיר הידועה באופייה הגסטרונומי והצבעוני, השוקק חנויות ושווקים של מיטב הקולינריה האיטלקית. אחר הצהריים זמן חופשי לשוטטות עצמאית במרכז העיר. לקראת ערב נחצה את הרי האפנינים ונרד לכיוון טוסקנה, הגעה למלון. ארוחת ערב.

 

יום ראשון , 29.07.18 - מונטהרג'יוני - סיינה - ביקור ביקב

הבוקר נצא לטיול בגבעות המפורסמות של אזור הקיאנטי. נהנה מהנופים המיוחדים - גבעות מעוגלות, כרמים, בתי חווה אדמדמים, עיירות ציוריות ושפע עצי זית. נגיע לעיירה הציורית מונטהרג'וני מוקפת החומה, אשר מתגוררים בה עשרות תושבים בלבד ונהנה מקפה ומאפה של בוקר. נמשיך לעיר הפאליו (תחרות הסוסים) - סיינה. נבקר בפיאצה דל קאמפו המרהיבה ונלמד את סוד המרוץ שהינו מהמיוחדים באזור. נעלה לקתדרלה המקומית המרשימה בחזיתה ונתרשם מיופייה. אחר הצהריים נבקר ביקב מקומי ונטעם את יינות האזור המפורסמים הקיאנטי והקיאנטי קלאסיקו. חזרה למלון וארוחת ערב.

 

יום שני , 30.07.18 - סן ג'ימיניאנו – (האופרה "אנדראה שנייה" בכיכובו של אנדראה בוצ'לי)

את הבוקר נפתח בהרצאה בנושא  "אנדראה שנייה"/אומברטו ג'ורדאנו.

בתום ההרצאה נצא לסן ג'ימינאנו עיר המיגדלים המכונה "מנהטן של טוסקנה" בשל המגדלים המזדקרים מעל בתיה. נלמד על מלחמות האצילים שהתחרו ביניהם על עוצמה וכוח ונצפה על העיירה ממרומי המבצר המקומי. ארוחת צהריים, ולאחריה נשוב למלון להתארגנות ומנוחה. לקראת ערב נצא לקונצרט בקרבת העיירה לאיאטיקו Lajaticoאנדראה בוצ'לי וזמרים נוספים יבצעו את האופרה האהובה על בוצ'לי, אנדראה שנייה מאת המלחין האיטלקי אומברטו ג'ורדאנו. המופע מבוצע בסמוך לעיירה לאיאטיקו, בה נולד וגדל בוצ'לי, זמר הטנור המפורסם שהתעוור בגיל 12 ומופיע בכל העולם הן כזמר אופרה והן בשיתופי פעולה עם אמנים בסגנונות מוזיקה פופולריים. תחילת הקונצרט בשעה 20:15.

בתום המופע חזרה למלון.

שימו לב: הביקוש למופע זה עצום. כרטיסים מובטחים ל- 20 הנרשמים הראשונים לטיול. כל הקודם זוכה! כרטיסים נוספים ירכשו על בסיס המלאי הזמין בתיאטרון בעת ההזמנה.

 

 

יום שלישי , 31.07.18 - מונטפולצ'אנו - פיאנצה - רומא - ת"א

היום נבקר בעיירות קטנות וציוריות במיוחד במחוז טוסקנה, לאורך דרך הקיאנטי הקטנה ועמק אורצ'ה. ניסע לעבר העיירה המקסימה מונטפולצ'אנו, היושבת על צוק נישא. נעלה לפסגת העיירה, לפיאצה גראנדה התחומה בין חזיתות בתים שונים ומרשימים, ונרד בסמטאותיה הפתלתלות והציוריות להפליא. נמשיך בדרכנו לעיירת הגורמה של טוסקנה - פיאנצה. נסייר ברחובות האהבה השונים ונבקר בין חנויות המציעות שלל מעדנים וגבינות פקורינו מעולות. בערב נצא לשדה התעופה ברומא לטיסה ארצה.

 

טיסות סדירות בחברת אל על: ת"א - מילאנו, רומא - ת"א

 

 חלוקת לילות בטיול:

3 לילות באזור ורונה

3 לילות בחבל טוסקנה