פריז - אפריל 2018 - Sold Out

תמונת אווירה

 

פריז של הפריזאיים

מחול ו אופרה ו תרבות ו אמנות ו קולינריה 

 

7-2 באפריל 2018

 

הדרכת המוזיקה ולווי הקבוצה: מרב ברק

סיורים מגוונים בהדרכת מיטב המדריכים הישראלים החיים בפריז.

 

שימו לב: מחיר הטיול כולל את עלות הכרטיסים למופעים במקומות ישיבה טובים באולמות

 

Sold Out - ניתן להירשם ברשימת המתנה

או להקליק כאן לסיור שפתוח להרשמה

 

בתכנית המוזיקלית: ביצועים וירטואוזיים לאופרות "בנוונוטו צ'ליני"/ברליוז בבימויו של טרי גיליאם – מיוצרי מונטי פייטון בבית האופרה בסטי, אופרת הבלט "אורפאו ואאורידיצ'ה"/גלוק בכוריאוגרפיה של פינה באוש בבית האופרה גרנייה, וכן ערב מחול של להקת מוריס בז'אר בבית האופרה של ארמון ורסאי.

הרצאת הכנה מקיפה תתקיים לפני כל מופע.

 

הכנו עבורכם ביקור חווייתי ולא שגרתי בעיר פריז. 6 ימים של אמנות, היסטוריה, אדריכלות, קולינריה וחוויות עירוניות בהדרכת מדריכים ישראלים החיים בפריז ומכירים אותה באופן אינטימי ולא רק תיירותי. בתכנית המוזיקלית אנו מציעים ביקור בשלושה בתי אופרה מהיפים והחשובים בעולם, בהם נחווה את שילוב האמנויות שכל כך אופייני לאופרה הצרפתית: מוזיקה, שירה, דרמה ובלט.

הצטרפו אלינו לפריז שלא הכרתם! מהרו, מספר המקומות מוגבל מאד!

 

בצוות המדריכים הפריזאיים:

שוקי ספקטור: מדריך מוסמך, בוגר לימודי ההכשרה בסורבון. חי בפריז ומרבה להדריך בה סיורים עירוניים וסיורי אמנות לקבוצות ולמטיילים עצמאיים.

דר' רחל עוזיאל: דר' לאתנולוגיה (ארה"ב) ולספרות ברזילאית (סורבון) מחברת הספר: "פריז, מאה פנים לה". מרצה על פריז ומוזיאוניה באוניברסיטאות ברחבי העולם.

גלי הדרי ושרון היינריך: מתגוררות בפריז זה כמה שנים ופועלות בה בתחום הקונדיטוריה והקולינריה. שרון היא מחברת הספר "הפטיסרי הטובות בפריז - מדריך לבוטיקי עוגות ומתוקים" שיצא לאור בשנת 2014.

 

 

תכנית הסיור:

 

 

יום שני 2.4.2018 – תל אביב – פריז – היכרות ראשונית והרובע הלטיני

בשעת בוקר ניפגש בנמל התעופה בן גוריון, נמריא בטיסה ישירה לפריז. עם הנחיתה בשעת הצהרים נצא לסיור רכוב דרך שער הנצחון, שדרת השאנז אליזה, נחלוף על פני הלובר ונגיע אל בית העירייה המפורסם. משם, נחצה את נהר הסיין אל הרובע הלטיני. הרובע הלטיני הוא הלב הפועם של העיר. אוניברסיטת סורבון שבטבורו, נוסדה בימי הביניים, לפני כ-800 שנה, והיא נתנה לו את שמו, שכן הלימודים בה נערכו בשפה הלטינית. המקום נחשב תמיד למעוז האינטלקטואלים ואליהם הצטרפה מאוחר יותר הבוהמה. נתרשם מהגלריות שצמחו סביב בית הספר לאמנויות, מכנסיית סן ג'רמן דה פרה בת 1000 השנים, מהחנויות היוקרתיות והמעוצבות להפליא ומבתי הקפה, המאפשרים לנו לספוג את הרוח של פריז העכשווית וההיסטורית.  בתום הסיור נגיע למלוננו במרכז העיר ולאחר התארגנות קצרה נצא לארוחת ערב טיפוסית באחת ממסעדות העיר.

 

 

 

יום שלישי 3.4.2018- פריז של המאה ה-19

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מוזיאון ה"פטי- פאלה" (הארמון הקטן) שם מוצגת התערוכה "אמנות הפסטל" המציגה מאה וחמישים יצירות יפהפיות של מיטב האומנים מהמחצית השניה של המאה ה-19, מהאימפרסיוניזם ועד הסימבוליזם. באמנים המוצגים: רנואר, דגה, גוגן ואחרים.

עם סיום הסיור במוזיאון נמשיך את חוויית המאה ה-19 בפסאז'ים המקורים של פריז, אשר שומרים על צביונם ההיסטורי ומאוחדים בעמותה המקפידה שהחנויות בהן תהיינה יוקרתיות ובעלות זיקה אומנותית. בתום הסיור נותיר זמן חופשי ליהנות גם מהמסעדות הקטנות והאיכותיות ומבתי הקפה הטרנדיים.

 

לקראת אחר הצהרים נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות.

בערב נצא לבית האופרה Palais Garnier מבתי האופרה היפים והמפוארים בעולם, אחד מסמליה של העיר, אשר נבנה גם הוא במאה ה-19 על פי התכנון של  האדריכל שארל גרנייה. אנו נצפה באופרה "אורפיאו ואאורידיצ'ה" מאת המלחין גלוק. הפקה מיוחדת זו של האופרה בבימוי של הכוריאוגרפית הנודעת פינה באוש, היא ביצוע פיוטי ומרהיב ליצירה זו, העוסקת בכוחה המופלא של האמנות בכלל ושל המוזיקה במיוחד (מועד הרצאת ההכנה למופע זה ייקבע בהמשך). 

תחילת המופע בשעה 19:30

 

 

יום רביעי 4.4.2018 – מוזיאון ד'אורסיי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אחד מסמליה האמנותיים של העיר, מוזיאון ד'אורסיי, אשר "נולד" בשנת 1986 כשהוסב מתחנת רכבת ל"קתדרלה" של אמנות המחצית השנייה של המאה ה-19 על כלל ביטוייה: ציור, פיסול, אמנויות דקורטיביות, צילום ומאוחר יותר גם קולנוע.

 

לאחר הביקור במוזיאון – הפסקת צהרים עצמאית, אחריה נחזור למלון למנוחה והתארגנות לקראת תכנית הערב.

 

לעת ערב נתכנס להרצאת הכנה לקראת היציאה למופע השני של טיולנו.

לאחר ההרצאה נצא לבית האופרה Bastille בית האופרה החדש של פריז, על מנת לצפות באופרה "בנוונוטו צ'ליני" מאת המלחין הצרפתי ברליוז. האופרה הגדולה של ברליוז, זוכה כאן לביצוע גרנדיוזי ויצירתי במיוחד בבימויו של טרי גיליאם, אשר נמנה על חבורת מונטי פייטון. הומור, פארסה, דרמה,  במה מרהיבה ומוזיקה עשירה יחברו לכדי חוויית אופרה בלתי רגילה.

 

 

יום חמישי 5.4.2018 – ורסאי

בוקר חופשי בעיר.

בשעת צהרים נתכנס להרצאת הכנה לקראת היציאה לארמון ורסאי והמופע השלישי של טיולנו.

 

אחר הצהרים נצא אל ארמון ורסאי, בו נבלה עד שעת ערב מאוחרת. תחילה נבקר בחדרי הארמון אשר שינה את תפיסת האומנות בסוף המאה ה-17 ושילב את סגנון הבארוק יחד עם הסגנון הקלאסי הצרפתי. נחשף לסיפורו המרתק של מלך השמש לואי ה-14 שהעמיד את ארצו במקום הראשון בכל תחומי האומנות וחיזק אותה מבחינה צבאית ומדינית. מלכותו האבסולוטית היא זו שזרעה את ניצני המהפכה הצרפתית שהתחוללה שלושה דורות אחריו. לאחר הסיור בארמון נהנה מהגנים המרהיבים המקיפים אותו.

 

לעת ערב ניכנס אל אולם האופרה שבארמון, אשר שימש כמובן כאולם פרטי למלכי צרפת במהלך המאות ה-17 וה-18, על מנת לצפות במופע המחול של להקת מוריס בז'אר, הכוריאוגרף הצרפתי בן המאה ה-20. ערב זה כולל שתי יצירות, האחת של בז'אר עצמו, והשנייה של הכוריאוגרף גיל רומן, אשר מנהל את הלהקה מאז מותו של בז'אר, ברוח יצירתו ומורשתו.

 

 

 

יום שישי 6.4.2018 – קולינריה ואמנות

הבוקר נצא לטעום את פריז. לטעום ממש. הסיור הקולינרי כולל ביקור בשוק אוכל ובכלל זה הסבר על תרבות השווקים הפריזאית, טעימת גבינות וחומרי גלם. ביקור בפטיסרי נחשבות (קונדיטוריה), שוקולטרי מהשורה הראשונה ובולנז'רי (מאפיה). הסיור ימשך כ- 3 שעות והוא כולל טעימות בחלק מהמקומות.

 

 

לאחר הסיור נשוב אל המלון למנוחה קצרה והתארגנות, אחריהן נצא לסיור לא שגרתי במוזיאון המרכזי והחשוב ביותר בפריז, מוזיאון הלובר. המוזיאון אוצר בתוכו שמונה מאות שנות היסטוריה, בהן  שימש כמצודה, ספרייה, ארמון מלכותי ולבסוף מוזיאון. כל תקופה והשערורייה שלה, כל שערורייה והרי לנו צעד קדימה בתולדות האמנות.

 

בערב נשוב למלוננו. ערב חופשי בעיר.

 

שבת 7.4.2018 – רובע המארה

לאחר ארוחת הבוקר ופינוי החדרים נצא לסיור ברובע המארה, רובע האצילים המפואר של פריז במאות ה-15 וה-16, שירד מגדולתו והפך לשכונת עוני שאליה הגיעו המהגרים היהודיים במאה ה-19. הרובע שופץ בתוכנית חומש רחבה במחצית השנייה של המאה ה-20 והפך לשכונה יוקרתית המכילה גלריות מובילות של אומנות וחנויות יוקרה אקסקלוסיביות.

נבקר במוזיאון פיקאסו, מוזיאון מרתק המציג את עבודתו המגוונת של האמן הפלסטי המפורסם, אשר הוביל ביצירתו פורצת הדרך את עולם האמנות של המאה ה-20.

 

 

נותיר זמן פנוי להשלמת הביקורים בעיר, שוטטות עצמאית ברחובותיה היפים של פריז, קניות או ישיבה ממושכת ונינוחה בבתי הקפה והמסעדות בעיר.

 

בשעת ערב ניפגש במלון, משם ניסע אל שדה התעופה של פריז לטיסתנו חזרה ארצה.

 

 

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 3,195 דולר

המחיר כולל כרטיסים לשלושת המופעים במקומות ישיבה טובים.

למהירי החלטה הנרשמים עד ה 17.1.18- הנחה של 80 דולר במחיר הטיול ומקומות מועדפים במופעים.

 

תוספת לחדר יחיד: 650 דולר

 

פרטי הטיסות:

 

 

יעד המראה

תאריך

יעד הנחיתה

מס' טיסה

שעת המראה

שעת נחיתה

הלוך

תל אביב

2.4.2018

פריז

LY-323

9:00

12:55

חזור

פריז

7.4.2018

תל אביב

LY-326

23:15

04:35

8.4.2018

 

 

המחיר כולל:

 

טיסות סדירות בחברת אל על.

מלון ברמת 4* במרכז בעיר 

ארוחות בוקר, ארוחת ערב אחת וסיור קולינארי הכולל טעימות.

סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול

כרטיסים לשלושה מופעים על פי הפירוט.

אוטובוס לטיולים על פי התכנית.

טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

לווי והדרכה מוזיקלית: מרב ברק

הדרכה כללית, אמנות וקולינריה על ידי מדריכים מקומיים דוברי עברית

 

**מחיר כרטיס הטיסה כולל מיסי נמל ותוספת דלק. מיסי הנמל, היטלי הדלק והביטחון מעודכנים ליום פרסום הטיול.

ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה וייגבה ע"י נציג כרמל במועד קבלת כרטיס הטיסה סמוך למועד הטיול. סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולכרמל אין רווח מגביה זו.

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי  וביטוח כבודה.

תוספת לאדם בחדר ליחיד.

הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים.

דמי סבלות או הוצאות אישיות.

כל מה שלא צויין בתוכנית ותחת הכותרת "המחיר כולל".

 

לפרטים והרשמה יש לפנות לחברת כרמל תיירות: מרינה: 03-6453333  

או לרוני צפריר: 052-8635310 ronizafrir@barak.co.il