אמסטרדם - מאי 2017

תמונת אווירה

מוזיקה, אופרה, בלט ואמנות באמסטרדם 

 

15-11 במאי 2017

 

5 ימים מלאים

 

 

 

הדרכת אמנות: ד"ר אפי זיו

הדרכת מוזיקה: מרב ברק

 

 

"מרב ואפי,
מדריכים יקרים, קבלו תודה על האושר שנתתם בכל העושר שהראיתם והשמעתם היה לנו נורא כיף אתכם. מטיילי קבוצת אמסטרדם, מאי 2017. 

 

אמסטרדם והאג הן המקום הנכון לשוחרי תרבות ואמנות. בטיול זה הצענו חמישה ימים עמוסי חוויות תרבות, הכוללים את מיטב המוזיאונים של אמסטרדם והאג בהם ראינו יצירות אמנות מובילות של ורמיר, רובנס, רמברנדט, ואן גוך ואחרים. בנוסף לחוויות האמנות, תכנית זו שילבה ארבעה מופעים מוזיקליים מגוונים מאד: מופע בלט של הכוריאוגרף הנודע ג'ורג' בלנשיין, האופרה "ריגולטו", מפסגות היצירה של ורדי, המופע הווקאלי "מדריגל" ליצירותיו של קלאודיו מונטורדי במלאת 450 שנה להולדתו ולקינוח, קונצרט ווקאלי באולם הקונצרטחבאו שכלל יצירות של יוהן סבסטיאן באך בהשתתפות מקהלה וסולנים.

 

 

תכנית הטיול: 

 

יום חמישי, 11.05.17 -  אמנות ובלט בהאג

בשעת בוקר מוקדמת יצאנו בטיסה להולנד. נחתנו בנמל התעופה סכיפול ולאחר סידורי הקרקע יצאנו ישירות לעיר האג.

התחלנו את החלק האמנותי של הטיול בסיור ממצה ומרתק ב"מאוריצהאוס" שם ראינו יצירות מופת של רובנס, רמברנדט וגם את "הנערה עם עגיל הפנינה" של ורמיר. לאחר הסיור, הגענו למלון לקבלת חדרים ומנוחה.

לקראת ערב יצאנו אל zuider strand theater על מנת לצפות במופע הבלט של הכוריאוגרף המפורסם ג'ורג' בלנשיין:

Best of Balanchine מוזיקה: איגור סטרווינסקי ופיוטר איליץ' צ'ייקובסקי. ביצוע: Dutch National Ballet 

 

בתום המופע חזרנו למלוננו.

הרצאת הכנה למופע זה התקיימה בארץ, במפגש קבוצה טרם הנסיעה.

 

   

 

 

 

יום שישי 12.05.17 - רמברנט, ורמיר והאופרה "ריגולטו" באמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר יצאנו באוטובוס לאמסטרדם. בדרך שמענו על רמברנדט, לקראת ביקורנו במוזיאון המלכותי, הלא הוא הרייקסמוזיאון. במוזיאון ראינו את מיטב אמני הולנד ביניהם – פראנס האלס, ורמיר עם "מוזגת החלב" וכמובן רמברנדט עם "הכלה היהודייה" ו"משמר הלילה". לאחר הביקור במוזיאון, הפסקת צהרים לארוחה עצמאית, הגעה למלון וקבלת חדרים.

אחר הצהריים התכנסנו להרצאה לקראת תכנית הערב: האופרה "ריגולטו" מאת ורדי בבית האופרה של אמסטרדם. אחריה יצאנו לבית האופרה לצפות במופע בניצוחו של Carlo Rizzi ובבימויו של Damiano Michieletto.

 

 

    

 

 

יום שבת 13.05.17 - ואן גוך ומונטורדי באמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר שמענו הרצאה על האימפרסיוניזם כהכנה לביקורנו במוזיאון ואן גוך. סיירנו במוזיאון על ארבע קומותיו, מהן למדנו על חייו של ואן גוך וכיצד הושפע מאמנים אחרים ובעיקר מהאימפרסיוניסטים. לאחר הביקור במוזיאון נסענו באוטובוס למרכז העיר וסיירנו במדרחוב הראשי שלה. אחר הצהרים התכנסנו להרצאה לקראת תכנית הערב: המופע האופראי "מדריגל" מיצירותיו של קלאודיו מונטורדי. בתום ההרצאה יצאנו מחוץ לעיר לחלל האטלייה של בית האופרה (המשמש בדרך כלל לייצור התפאורות) על מנת  לצפות במופע בניצוחו שלChristophe Rousset ובבימוי של  Pierre Audi. המופע בוצע בליווי תזמורת הבארוק   Les Talens Lyriques

 

 

   

 

יום ראשון 14.05.17 - אמנות ובאך באמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר שמענו הרצאה על ההיסטוריה האמנותית של הולנד ובלגיה. את הבוקר הקדשנו לסיורים בשני אתרים מרתקים  – התחלנו  ב"בית רמברנדט" ושמענו את סיפור חייו, משם המשכנו לבית הכנסת הפורטוגזי. אחר הצהרים התכנסנו להרצאה לקראת תכנית הערב: קונצרט ווקאלי מיצירותיו של יוהן סבסטיאן באך בהשתתפות מקהלה וזמרים סולנים. בתום ההרצאה יצאנו לאולם הקונצרטחבאו, המפורסם באקוסטיקה המושלמת, על מנת  להאזין לקונצרט בניצוחו של Philippe Herreweghe.

בתכנית:

J.S. Bach - Mis in A, BWV 234

J.S. Bach - Cantate 'Eine feste Burg ist unser Gott', BWV 80

J.S. Bach - Cantate 'Gott, der Herr, ist Sonn und Schild', BWV 79

 

 

 

יום שני 15.05.17 - אמסטרדם – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נסענו לעיר העתיקה הארלם. ביקרנו במוזיאון של הצייר פראנס האלס והשלמנו את ידיעותינו על הציור ההולנדי. משם הלכנו לכיכר השוק   Grote Markt  והתבשמנו מהריחות של הכיכר ההומה אשר שמרה על צביונה העתיק עד היום. חזרנו לאמסטרדם לכמה שעות חופשיות עד לטיסה. לקראת ערב נצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.

 

טיסות ישירות בחברת אל על:

11.5.17 תל אביב – אמסטרדם. המראה בשעה 6:10 נחיתה משוערת בשעה 10:10

15.5.17 אמסטרדם – תל אביב. המראה בשעה 21:30 נחיתה משוערת ב3:10 (16.5.17)

 

לינה: לילה אחד במלון 4* בהאג, כולל ארוחת בוקר.

        3 לילות במלון 4* באמסטרדם כולל ארוחת בוקר.