מרב ברק

תמונת אווירה

 

        

מרב ברק 

מרצה בתחום האופרה והמוזיקה הקלאסית
מדריכה סיורי תרבות באירופה 
עורכת התוכן של מיזם ARIA בקולנוע ובטלויזיה
מנחה קונצרטים, מפיקה וכותבת.    

 

בעלת תואר M.A בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת ת"א.

                                                                                                                                                

למה אופרה? 

 

מגיל צעיר נמשכתי אל הבמה והתיאטרון. למדתי במגמת התיאטרון בתיכון תלמה ילין ולאחר השירות הצבאי התחלתי לימודי תואר ראשון במסלול לעיצוב במה, תלבושות ותאורה בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. מודעת "דרושים" הביאה אותי אל מחלקת התאורה של האופרה הישראלית.

 

ואז זה קרה!  

 

במשך שתי עונות של האופרה הישראלית ישבתי בגשר התאורה, לבדי בחושך, במקום בו הצלילים מתמזגים בשלימות והבמה פרושה לפני במלוא עוצמתה. הייתי אחראית על אלומת אור אחת, בתוך מפעל עצום וההתאהבות הייתה בלתי נמנעת. הבנתי שזה זה! סיימתי את התואר הראשון והחלפתי את העבודה הסטודנטיאלית בג'וב חדש: מנהלת הצגה ואחר כך מנהלת הצגה בכירה ומפיקה באופרה הישראלית. שלוש שנים הייתי חלק מצוות ההפקה באופרה והאהבה צמחה וגדלה.

 

הרצון לדעת יותר ולהבין לעומק הוביל אותי ללימודי התואר השני בתכנית הבינתחומית בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב. סיימתי את לימודיי בכתיבת עבודת מחקר (תזה) על הדמות האילמת באופרה (כן, יש דבר כזה..).

 

במקביל ללימודי התואר השני ולימודי ניהול מוסדות תרבות ואמנות, ניהלתי את הסטודיו לאמנים צעירים ואת מחלקת החינוך של האופרה הישראלית. הידע שרכשתי בפרקטיקה ובאקדמיה הלך והצטבר והתעצם, ואיתו גם הרצון להעביר לאחרים (הרי הכל התחיל מהאהבה להיות על במה...). 

החלטתי שיש לי מה לומר ויצרתי הרצאה ראשונה לבני נוער.

 

מאז לא הפסקתי.

 

החל משנת 2003 אני מרצה באופן יומיומי, מדריכה סיורי אופרה ומוזיקה באירופה, עורכת את מיזם ARIA בקולנוע ובטלויזיה, מנחה קונצרטים אופראיים, כותבת מאמרים בתחום, מפיקה מופעי אופרה ובעיקר נהנית מאד ומנסה להעביר משהו מההנאה שלי גם לאחרים.