ברצלונה - פברואר 2014

תמונת אווירה

 

ברצלונה וסביבותיה  חורף 2014

 

סמינר של כוכבים

 

הטיול התקיים בשיתוף חברת גולדן טורס 

הדרכה כללית: גבי זהר

הדרכה מוזיקלית: מרב ברק

 

 

                                  

 

 "... בקיצור חברים כדי לסכם:

אצל מרב ברק, התכנון פורה.

ארבעה מופעים, זה ממש לא מקרה.

בכל יום חשוב בו יש הופעה,

תקדים מרב ותתן הרצאה.

כולנו מודים, מוקירים, מרננים,

את אמנות ברצלונה רבת הפנים.

המשיכו לארגן טיולים, זה חשוב.

נהננו מאד ונשמח גם לשוב..."

 

מתוך מכתב התודה בשם קבוצת מטיילי ברצלונה 2014

 

 

,Shalom Sharon

 

It was a superb trip, perfect itinerary, a wonderful group of people, and a hotel whose staff gave FIVE STAR

 .service. A credit to Golden Tours and to your own efforts

 

Very special thanks to Gabi, for sharing his tremendous knowledge and broad perspective (in particular for applying his professional skill to the understanding of the great modern artists associated with Catalonia), and for his smooth organisation, great patience and attention to detail. Also to Merav for her well chosen and delightful musical "accompaniments" and assistance with organisation.

 

As for Tina, the guide, she was no less outstanding. Her clear expositions and passion for Catalonia was an inspiration. We hope that many more Israelis will enjoy her introductions to Barcelona and its history. Highly recommended.

 

Sara and Tony Travis

 

 סמינר מוזיקלי מטייל אשר כלל את אוצרות הארכיטקטורה, האמנות, התרבות, הקולינריה והנוף של ברצלונה וחבל קטלוניה. אלה שולבו בקונצרטים ובמופע אופרה בביצועים משובחים, אשר התקיימו באולם הקונצרטים של ברצלונה, בבית האופרה המרהיב שבעיר ובהיכל המוזיקה הקאטאלני: Palau De La Musica Catalana המהווה אטרקציה אדריכלית בפני עצמו.  

 

 

התכנית המוזיקלית כללה קונצרט של זמרת המצו-סופרן הגרמניה Ute Lemper הידועה בסגנון שירה המשלב קלאסי-קברט-שנסון-ג'אז וביכולת ההופעה המרשימה שלה. בקונצרט זה ביצעה למפר שירים שהלחינה לטקסטים של המשורר הצ'יליאני זוכה פרס הנובל, פאבלו נרודה. כמו כן, האזנו לתזמורת הסימפונית הקטלונית הלאומית בקונצרט שכלל את היצירה הנפלאה "שחרזדה" מאת רימסקי קורסקוב וכן יצירה לפסנתר ולתזמורת: רפסודיה על נושא של פגניני מאת רחמנינוב.  לסיום וכגולת הכותרת,  צפינו באופרה "הסהרורית" מאת בליני - בל קנטו איטלקי בשיאו, בביצוע זמרי אופרה מעולים, בהם: זמר הטנור חואן דייגו פלורז שנחשב כיום לטנור הלירי קולורטורה המשובח בעולם וזמרת הסופרן קולורטורה פטריציה צ'יופי אשר הופיעה בכל בתי האופרה המובילים וזכתה בתשואות הקהל והביקורת כאחד. על אלה ניצח המאסטרו דניאל אורן.

 

התכנית כללה כמובן הרצאת הכנה לכל אחד מן המופעים.

 

בנוסף לתכנית המוזיקלית, נהנו משתתפי הטיול מההדרכה של גבי זוהר, מומחה לחבל קטאלוניה, אליו הצטרפה טינה, מדריכה מקומית דוברת עברית, אשר הוסיפה ידע אישי עצום וניחוח קטאלוני אותנטי.

 

יחד סיירנו ברובע העתיק של ברצלונה, ראינו את הקתדרלה דל מאר (הקתדלרה ליד הים), מוזיאון פיקאסו, פארק גואל של האדריכל הקטאלוני הידוע אנטוניו גאודי, הרובע הגותי, הכולל את הקתדרלה הגדולה של ברצלונה והרובע היהודי, כמובן הסגרדה פמיליה ושוק הבוקריה המפורסמים, והר היהודים הכולל את הכפר האולימפי והמוזיאון המקסים של האומן חואן מירו. מחוץ לברצלונה טיילנו לאיזור קוסטה בראווה לאורך החופים שמצפון לברצלונה וביקרנו במוזיאון הסוריאליסטי והמרשים של סלוואדור דאלי, שבעיירה פיגרס. משם המשכנו לחירונה, עיר ימי ביינמית, עירו של הרמב"ן, וסיימנו בסיור קצר אל עיירת טוסה דל מאר, המבצרית והציורית. כמו כן, העפלנו אל הצוקים המרשימים של מונטסרט, שם ביקרנו בכנסיה ושמענו את מקהלת הנערים של מונטסרט. מקהלת הנערים מהוותיקות בעולם, אשר באופן מסורתי, זה מאות שנים, מקיימת מדי יום קונצרט קצרצר בכנסיה.

 

 

 

 

 

 

 

 

Palau De La Musica Catalana