אביב בברלין - מרץ 2013 - sold out

תמונת אווירה

 

מוזיקה ואמנות בברלין

29.3-2.4.2013  

 

הטיול התקיים בשיתוף חברת "קשרי תרבות תבל"

 

מדריכות:

מוזיקה: מרב ברק

אמנות: מיכל רון

 

ברלין, אחת מבירות המוזיקה והאמנות החשובות של אירופה, ארחה בסוף השבוע האחרון של מרץ 2013 פסטיבל מוזיקה, שכלל יצירות מובילות בביצועי פסגה. דניאל בארנבוים, מנהלם של שני בתי האופרה המובילים בעולם: בית האופרה הממלכתי בברלין ובית האופרה לה סקאלה מילאנו, שילב בפסטיבל תזמורות וסולנים מן השורה הראשונה. תכנית הסמינר כללה שלושה קונצרטים מתכנית הפסטיבל: הרקוויאם מאת ורדי בניצוחו של דניאל בארנבוים בביצוע התזמורת והמקהלה של בית האופרה לה סקאלה מילאנו, הרקוויאם מאת מוצרט שוב בניצוחו של דניאל בארנבוים בביצוע המקהלה והתזמורת של בית האופרה הממלכתי ברלין, קונצרט נוסף כלל את שלוש הסונטות לפסנתר האחרונות מאת בטהובן ואת היצירה "קרנבל" מאת סלבטורה שארינו, מלחין איטלקי בן זמננו. בנוסף, נהנו משתתפי הסמינר מהאופרה: מייסטרזינגר מנירנברג מאת ריכרד ואגנר, במלאת 200 שנה להולדתו של המלחין המוערך והמושמץ ביותר בתולדותיה של האופרה הגרמנית. לפני כל קונצרט נערכה הרצאה מקדימה.

 

ברלין מלאת הסתירות מפתה אותנו באוצרות אמנות ושכיות חמדה מחד, ומתגרה בנו עם עבודות פוליטיות וחתרניות מאידך. בסיורים במוזיאונים בברלין מתגלה תמונה קלידוסקופית של יצירות מפתח מתקופות ומקומות מרחבי העולם והזמן. על השאלה מהי אמנות, ההיסטוריה עונה תשובות רבות. כמה מהתשובות המרשימות ביותר מוצגות לשיפוטינו בברלין.

 

בבקרים ביקרנו במוזיאונים ואחר הצהריים ובערבים בילינו בבתי האופרה ואולם הפילהרמוני הנפלאים של ברלין, בחגיגה של מוזיקה ואופרה ממיטב הקלאסיקה. בין לבין נהנו משתתפי הסמינר מהפינוקים שמלון קמפינסקי (ברמת 5 כוכבים) הנהדר מציע.