כשפגשתי את דומינגו

תמונת אווירה

 

"הכל בסדר, יהיה טוב"

 

כך אמר לי בעברית פלסידו דומינגו.

יום בהיר אחד, ביולי 2011 החלטתי שלא יתכן שלא אשמע את דומינגו שר בהופעה חיה. הזמר שאני כל כך מעריכה מהקלטות ומסרטי האופרות,  מתקרב לגיל 70 ובוודאי יודיע בקרוב על פרישתו מאמנות השירה, ואני עדיין לא שמעתי אותו ב"live" ואת זה, חשבתי לעצמי, אני חייבת לתקן. נכנסתי לאתר האינטרנט שלו ובדקתי את לוח ההופעות הקרובות. כמעט שנה מאוחר יותר, במאי 2012, הוא עתיד להופיע בברלין באופרה "סימון בוקנגרה" בתפקיד הראשי. המנצח: דניאל ברנבוים. בדיקה מהירה באתר בית האופרה גילתה שיש עוד כמה כרטיסים בודדים שאינם מכורים (10 חודשים מראש!) רכשתי כרטיס.

 

מאי 2012 הגיע. הגעתי לברלין, וביום ההופעה הנמכתי ציפיות, אמרתי לעצמי ש"זה בטח כבר לא זה", בכל זאת, האיש שר כבר 50 שנה. לא יכול להיות שזה כמו פעם. זה היה ערב בלתי נשכח! דומינגו, בהופעה בוטחת ומקצועית כבש את הבמה. קולו מהדהד נפלא באולם תיאטרון שילר, מתגבר בקלות מעוררת השתאות על התזמורת בפיט. מלטף בקולו החם והעגול. הקהל הריע ארוכות ודומינגו חזר להשתחוות שוב ושוב, 10 פעמים!

 

בסוף ההופעה החלטתי להיות ישראלית חצופה. יצאתי מהאולם ופניתי לכניסת האמנים לארוב לו ביציאה. חשבתי שאמתין שם כמה דקות ואבקש חתימה ותמונה. בהתחלה עמדתי שם כמעט לבד, אבל לאט לאט הגיעו עוד ועוד אנשים, כעבור כרבע שעה עמדנו כמאה איש בחוץ וחיכינו. אחרי חצי שעה של המתנה החלו לעבור שמועות שהבריחו אותו מדלת אחרת. אבל אף אחד לא זז. כעבור חצי שעה נוספת הוא יצא. מלווה באשתו.

 

אז החל דומינגו ביום עבודה שני. בסבלנות הוא חתם לכל אחד ואחד, מגניב מילים לכל מעריץ, בגרמנית, אנגלית, איטלקית, כמובן ספרדית וגם... עברית! כן, דומינגו לא שכח היכן התחיל את הקריירה המטאורית שלו, וכשסיפרתי לו שאני מישראל הוא אמר מיד: "הכל בסדר, יהיה טוב".

 

 

דומינגו בהשתחוויה                                                        בהמתנה...

 

 

 

דומינגו יוצא, רואה את עשרות האנשים שמחכים לו ומתיישב, סובלני, חותם ומשוחח עם כל אחד.

 

 והנה, גם תורי הגיע!